KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327075
*
nr 1532 7075
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den svarta tuppen". Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 20:15:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 21:44:45
1
300 kr
1/4 01:00:24
2
350 kr
3/4 20:10:02
3
Vinnande bud
3/4 20:11:03
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Läs mer om Birger Birger-Ericson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger birger birger birger-ericson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24
-
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10
*
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Läs mer om Birger Birger-Ericson
nr 1532 7075
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den svarta tuppen". Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 21:44:45 | 1 | 300 kr |
1/4 01:00:24 | 2 | 350 kr |
3/4 20:10:02 | 3 | Vinnande bud |
3/4 20:11:03 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Birger Birger-Ericson
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Birger Birger-Ericson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger birger birger birger-ericson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24 -
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10